به گزارش خبرنگار گروه ورزش خبرگزاری برنا، در ادامه رقابت‌های تکواندوی بانوان المپیک ریو 2016 و در وزن 57- کیلوگرم، ساعت 5 بامداد امروز کیمیا علیزاده در آخرین گام برای کسب مقام سوم و مدال برنز به دیدار نیکیتا گلاسنویچ از سوئد رفت.

هر دو مبارز رقابت را محتاطانه آغاز کردند و همین احتیاط باعث شد 2 دقیقه نخست بدون ردو بدل شدن امتیازی به پایان برسد.

با آغاز راند دوم کیمیا نخستین امتیاز مبارزه را از گلاسنویچ گرفت و یک اخطار هم به حریف سوئدی داده شد. در فاصله 20 ثانیه به پایان راند دوم گلاسنویچ روی شیاپ‌چانگ افتاد تا دومین امتیاز هم نصیب کیمیا شود. این راند در پایان با حساب 2 بر صفر به سود علیزاده به پایان رسید.

در ابتدای 2 دقیقه سوم کیمیا با ضربه ای که به سر حریف زد 5 بر صفر پیش افتاد. گلاسنویچ که چیز را از دست رفته می‌دید احساسی حمله می‌کرد اما کیمیا به خوبی مبارزه را اداره می‌کرد تا در پایان با برتری 5 بر صفر به مدال برنز برسد و نام خود را به عنوان نخستین ورزشکار زن مدال آور تاریخ المپیک ثبت کند.

در دیگر دیدار این وزن برای کسب مدال برنز، وهبا هدایا از مصر یک بر صفر راحله آسمانی، تکواندوکای ایرانی الاصل بلژیکی را شکست داد و به مدال برنز مشترک با کیمیا علیزاده رسید.

مدال برنز ((کیمیا علیزاده)) در مسابقات تکواندو - المپیک ریو ۲۰۱۶ مدال برنز ((کیمیا علیزاده)) در مسابقات تکواندو - المپیک ریو ۲۰۱۶ مدال برنز ((کیمیا علیزاده)) در مسابقات تکواندو - المپیک ریو ۲۰۱۶ مدال برنز ((کیمیا علیزاده)) در مسابقات تکواندو - المپیک ریو ۲۰۱۶
خبرگزاری برنا : علیزاده نخستین بانوی مدال‌آور المپیک شد/ کیمیا قصه نبود؛ «دختر خوب» برنز طلایی ساخت!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.