کیمیا علیزاده با گذشتن از سد تکواندوکار سوئدی و کسب مدال برنز المپیک ۲۰۱۶ ریو، اولین مدال‌آور تاریخ ورزش بانوان کشورمان در المپیک شد.

به گزارش خبرنگار ورزشی آنا، کیمیا علیزاده تکواندوکار وزن 57- کیلوگرم بانوان توانست با غلبه بر نیکیتا گلاسنوویک رقیبی از سوئد و نفر چهار رنکینگ به مدال برنز برسد و اولین مدال بانوان ایران در تاریخ المپیک را رقم بزند. این دیدار با نتیجه پنج بر صفر به نفع نماینده ایران به پایان رسید.

علیزاده با هوگو و کلاه آبی به مصاف رقیب رفت. در راند اول هیچ یک از تکواندکاران به امتیاز نرسیدند. در راند دوم علیزاده اولین امتیاز را از آن خود کرد و در ادامه نیز امتیاز دوم را به خود اختصاص داد و راند دوم دو بر صفر به نفع ایران پایان یافت. راند سوم نیز با امتیازگیری علیزاده ادامه پیدا کرد و نماینده ایران پنج بر صفر پیش افتاد و این راند با همین نتیجه به پایان رسید تا کیمیای 18 ساله به اولین مدال تاریخ بانوان ایران در المپیک برسد.

علیزاده در دیدار اول خود برابر رقیبی از کرواسی به برتری 8-7 رسید. در دیدار دوم و در مرحله یک چهارم پایانی مقابل اوا کالوا گومز نفر دوم رنکینگ جهانی از اسپانیا نتیجه را واگذار کرد. با راهیابی گومز به فینال، علیزاده به شانس مجدد راه یافت و در دیدار اول این مرحله برابر فاناپا هارنیسوجین تایلندی 14 بر 10 پیروز شد.

هدایا وهبا تکواندوکار مصر با غلبه بر راحله آسمانی مدال برنز دیگر این وزن را از آن خود کرد. نمایندگان بریتانیا و اسپانیا راهی فینال شدند که نماینده بریتانیا موفق به کسب عنوان نخست شد.

خبرگزاری آنا : مدال برنزی از جنس کیمیا/ علیزاده اولین مدال‌آور تاریخ ورزش بانوان ایران در المپیک شد + تصاویر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.