بنام خدا
دریافت مدال ارزنده قهرمانی شیرزن تکواندوی المپیک خانم کیمیا علیزاده مبارکباد.

مدیرکل محترم اداره کل ورزش و جوانان استان البرز
برادر گرامی جناب آقای رضا گل محمدی

موضوع نامه: تبریک قهرمانی سرکار خانم کیمیا علیزاده
ارسالی: تبریز/ خانواده شهید محمد خلیل پور نهر

با سلام و عرض ادب

احتراما: امروز در خبرها دیدیم و شنیدیم که ( سرکارخانم کیمیا علیزاده شیرزن ایرانی ( کرجی ) فرزند خلفی از ایران ( استان غیور البرز ) در بازیهای المپیک ریو برزیل توانست در رشته تکواندوی بانوان، عنوان جوان ترین مدال آور تاریخ ایران در المپیک و اولین بانوی ایرانی در تاریخ ایران ( در بازیهای المپیک ) مدال برنز این مسابقات را با شایستگی تمام دریافت بکند. ما حقیقتا پس از دریافت این خبر خیلی خوشحال شدیم. بر همین اساس تصمیم گرفتیم تا با تهیه هدیه ای هر چند ناقابل از شهر تبریز برای بزرگ بانوی قهرمان استان همیشه سرفراز البرز و قلب بزرگ و مهربان کیمیا از ایشان تجلیل بکنیم. این هدایا از سوی محدثه خلیل پور نهر تقدیم میشود. ( از سوی خانواده شهید محمد خلیل پور نهر/ شهیدی تبریزی از جمع شهدای دفاع مقدس در سال 1360 در منطقه سوسنگرد/ شهر بستان )
تقدیرکننده: محدثه خلیل پور نهر: ( 11 ساله ) شهروند نمونه تبریز و آتش نشان افتخاری تبریز و شهریار شهر مشهد مقدس و تقدیر شده دفتر مقام معظم رهبری با اهدای یک جلد کلام الله مجید و همیار کودکان عزیز بیمارستان بین المللی محک.
توضیح اینکه تمام تقدیرنامه ها و مستندات لازم به پیوست ارسال خواهد شد.

اما بعد: آقای مدیرکل محترم
وقتی سرکار خانم کیمیا علیزاده، شیرزن استان البرزی با دریافت مدال ارزشمند خود، پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را با خوشحالی تمام و با دیدگانی اشکبار و عشق و علاقه تمام بالا برد و سپس بر دوش کشید و دور افتخار زد و نام ایران و ایرانی را در جهان پرآوازه تر کرد، دلم خیلی لرزید و از فرط اشتیاق و احساس غرور دخترانه گریه کردم. چون احساس نمودم که خودم الان جای کیمیا هستم و دارم پرچم کشورم را با افتخار تمام در مقابل دیدگان جهانیان به اهتزاز در می آورم. در آنموقع خیلی قلبم را نسبت به کیمیا نزدیک و مهربان احساس نمودم. نمی دانم اصلا چرا یکهو محبت کیمیای عزیز بر دلم نشست. حتی یک لحظه سریال تلویزیونی کیمیا هم از نظرم گذشت که در آن سریال، شخصیت خوب تلویزیونی ( کیمیا ) واقعا برای زندگی شرافتمند خیلی تلاش کرد و نهایتا پیروز شد. بلی کیمیا علیزاده برای ایران و دختران و بانوان ایران زمین الگوی ارزنده ورزشی و اخلاقی شد. بطوری که همه ما به وجود کیمیا افتخار می کنیم و خواهیم کرد.
جناب آقای گل محمدی: من میدانم در آنموقع پدر و مادر عزیز و خواهران و برادران محترم و همه اعضای خانواده کیمیا چقدر به وجود وی افتخار کردند. البته انصافا افتخاری کردنی هم بود. ایران به وجود کیمیا افتخار میکند. مقام معظم رهبری می فرمایند. هنگامی که یک زن مسلمان ایرانی و دارای حجاب، بر سکوی قهرمانی می ایستد و همه را وادار به تکریم می کند، کار با عظمتی انجام شده است. همه باید قلبا، قدردان زنان ورزشکاری باشند که با حجاب و متانت و وقار در میدانهای بین المللی ورزشی حاضر میشوند.
استاد عزیز: من خودم چند بار در حوزه های مختلف مورد تقدیر و تجلیل در تبریز و کشور قرار گرفته ام و میدانم وقتی از انسان تجلیل میکنند چه حالی به انسان دست میدهد و انسان چقدر احساس غرور میکند. من چندین بار این حال را تجربه کرده ام و درک بالائی از احوال کیمیا دارم. لذا میخواهم در این لحظات خوب و در این روزهای زیبائی که کیمیا در آسمانها پرواز میکند و روح او بلند شده است و خدائی شده است. هدیه ای به ایشان تقدیم بکنم. من به عنوان یک دختر 11 ساله تبریزی و برادر زاده یک شهید 19 ساله از دیار آذربایجان میخواهم مدال طلای کوچک خودم را که نام عموی شهیدم محمد بر روی آن نقش بسته است و برایم خیلی ارزش دارد و مقدس و معطر و مطهر است برای کیمیا هدیه بکنم و اگر اجازه باشد حتما با دستان کوچک خودم بر گردن ایشان بیندازم و از او خواهش بکنم که اگر ممکن است و جسارت نمی شود وی نیز با کمال عشق و علاقه قلبی، مدال زیبای خود را به مادران و پدران محترم و همسران و فرزندان و خواهران و برادران معزز شهیدی که جانشان را برای این کشور و ناموس و شرافت و غیرت و دین و انقلاب و ارزشها و مقدساتمان تقدیم کرده اند اهدا بکنند. ( مثل قهرمانان دیگر المپیک که مدالهایشان را به شهدای مدافع حرم و رزمندگان مدافع حرم و مقام معظم رهبری هدیه فرمودند و مدالهایشان رنگ بهشتی به خود گرفت ). اما متاسفانه تا اینجای کار و در میان مدال آورندگان المپیک، مادران و پدران و همسران و فرزندان و برادران و خواهران شهدا تقریبا از یاد رفته اند ( یعنی کسی از قهرمانان به آنها مدال اهدا نکرده اند ). اینها بواقع تربیت کنندگان شهدا و دلسوختگان شهدا بوده اند و باید به آنها احترام گذاشت و من میخواهم کیمیا لطفا و حتما کار را تمام بکند و کیمیاگری بکند. کیمیا با اینکار به یک شخصیت برازنده تاریخی تبدیل خواهد شد. کیمیا این لیاقت را دارد. ما هم کیمیا را دعا خواهیم کرد. من هم قول میدهم بر سر مزار عمویم و همه عموهای شهیدم کیمیا را دعا نمایم. ( همه شهدا عموهای ما هستند ). من از کیمیا خواهش میکنم با این کار خود قلب شهدا را شاد بکند. قلب خانواده های معظم شهدا را شاد بکند. قلب رهبر معظم انقلاب اسلامی را شاد بکند. قلب همه ملت بزرگوار ایران را شاد بکند. قلب دختران و بانوان و ورزشکاران ایران را شاد بکند. خدا شاهد است اگر کیمیا اینکار را بکند قطعا حاکم بر قلوب ملت خواهد شد. پهلوان محبوب ملت خواهد شد. حتی اینکه کیمیا میتواند در شهر کرج مدال ارزشمند خود را به پدر و مادر شهید بزرگوار محمدحسین فهمیده تقدیم بکند. ( توضیح اینکه ما با خانواده شهید عزیز فهمیده ارتباط داریم و می توانیم شماره و آدرس خونه شهید بزرگوار فهمیده را تقدیم بکنیم، مخصوصا خواهر گرامی شهید فهمیده که خودشان یک انسان بسیار بزرگوار هستند و در تبریز نیز چند روز میهمان ما بوده اند ).
آقای مدیرکل: من شما را به خدای مهربان می سپارم. همه مردم بزرگوار استان البرز و همه ورزشکاران و ورزش دوستان را به خدای مهربان می سپارم. به شهدای عزیز استان البرز درود میفرستم. دستان گرم کیمیا را غرق بوسه میکنم و اگر ان شاءالله مدالش را به خانواده های معظم شهدا هدیه بکند، به محض اینکه به کرج رسیدم و ایشان را زیارت کردم، پاهایش را نیز خواهم بوسید. لطفا منتظر من باشید. من بزودی در کرج خواهم بود. با تمام وجودم. با تمام عشق و علاقه قلبی. حتی قبل از اینکه به کرج بیایم به گلستان شهدای وادری رحمت تبریز خواهم رفت و با عمویم دیدار و اجازه خواهم گرفت و سپس از ایشان خواهم خواست که به همراه من به استان البرز تشریف بیاورد. قطعا میدانم که عمویم حتما تقاضای من را رد نخواهد نکرد. چونکه من هم هیچوقت فرمایشات عمویم را زمین نینداخته ام. با تشکر از اینکه من را متحمل شدید. ضمنا باید عرض بکنم این نامه با همکاری بابام نوشته شد. ایشان به  من خیلی کمک کردند. چون من به تنهائی قادر به تهیه و تنظیم این نامه نبودم. درود بر شهدای عزیز و روح بلند امام ره. درود بر رهبر معظم انقلاب اسلامی. درود بر ایثارگران و خانواده های معظم شهدا. درود بر ملت و دولت بزرگوار ایران اسلامی. درود بر ورزشکاران و دلاوران و قهرمانان و پهلوانان. درود بر دلیرمردان و شیرزنان ایران. درود بر مدافعین حرمین مطهر.
محدثه خلیل پور نهر