وبسایت کیمیا علیزاده : ، در مصاحبه ای که امروز با خانم حدیثه بی شریک یکی از دوستان نزدیک کیمیا علیزاده و یکی از آینده های ورزش حرفه ای تکواندو و احتمالا امید کسب سهمیه المپیک 2020 داشتیم چند سوال کلیدی که در نظرات و تماس ها پرسیده شده را جویا شدیم . مختصر شرحی از این مصاحبه چند دقیقه ای را به تحریر در آوردیم .

کیمیا علیزاده ساکن محله های مرکزی کرج و زاده این شهر است اما اصالت پدربزرگی ایشان مربوط به استان آذربایجان شرقیست ، کیمیا که از 7 سالگی ورزش تکواندو را آغاز کرد از همان زمان استعداد خاصی از خود بروز داد و به طور مکرر به این ورزش پرداخت ، او دختری فوق العاده درس خوان و آرامی است اما صحبت تکان دهنده خانم بی شریک در مورد شرایط درسی کیمیا علیزاده عدم حمایت مدرسه و آموزش پرورش از این استعداد ورزشی بود تا جایی که کیمیا در سال دوم دبیرستان مجبور به تغییر دبیرستان دولتی به غیر انتفاعی می شود تا صدمه ای به درس خواندن او وارد نشود ولی با این حال حمایتی از جانب آموزش و پرورش صورت نمیگیرد .

یکی دیگر از  گلگی های دوستان کیمیا که قطعا گلگی کیمیا هم خواهد بود بی تفاوتی مسئولین به شاخه های پایه ورزشی است ؛ البته فدراسیون تکواندو نسبت به سایر فدراسیون ها حمایت خوبی از این ورزشکاران کرده و به گفته دختران تکواندو کار با درخشش کیمیا علیزاده توجهات بیشتری به این رده سنی  بخصوص در دختران شده است ولی باز هم محدودیت هایی وجود دارد که انشالله در آینده نزدیک رفع خواهند شد .

عدم توجه مردم هم از دیگر گلگی های همرده های کیمیا علیزاده هست ، به گفته خانم بی شریک دختران زیادی پس از کسب مدال و عنواوین کشوری و جهانی بخاطر عدم حمایت مردم دست از ادامه کار برداشته و انگیزه لازم را برای پیشرفت نداشته اند ؛ که قطعا کیمیا در این میان یک استثنا است .

./

۲ دیدگاه در “مصاحبه اختصاصی / مدرسه حمایتی از کیمیا نکرد

  • واقا برای آموزش وپرورش متاسفم که شرایط این قهرمان را درک نکرده و باعث شده این ورزشکار یک سال از درس خواندن عقب بیافتد

  • سلام.باید حمایت صورت پذیرد. و شرایط رو فراهم کنند(بجای حقوق نجومی)تا انگیزه پیشرفت و بالا رفتن وبردن نام کشور و اسلام در مجامع جهانی صورت پذیرد. با تشکر.شعیب بن صالح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.